LED-gatulampa 30W med skymningssensor – 3600 lm, IP65, 4000K
-
4 dagar -
5 år -
423x109x76 mm -
3600 -
30W -
IP65
- Kategorier:
- Utomhusbelysning
- LED-gatubelysning
LED-gatulampa med skymningssensor – 30W
Denna energieffektiva LED-gatubelysning (30 W, 3600 lumen) är idealisk för att belysa gator, uppfarter och parkeringsplatser. Tack vare den integrerade skymningssensorn tänds ljuset automatiskt vid solnedgång och släcks vid soluppgång. Detta säkerställer att du alltid har belysning när det behövs, utan att behöva oroa dig för det. Detta sparar energi och ökar bekvämligheten och säkerheten.
Med ett ljusutbyte på 120 lm/W och en naturlig färgtemperatur på 4000K ger lampan ett starkt och behagligt ljus. IP65-skyddet gör armaturen helt damm- och vattentät, medan IK08-klassningen ger extra slagtålighet.
Lampan är tillverkad av slitstarkt aluminium och polykarbonat , svartlackerad och lämplig för stolpmontering . Mått: 423 × 109 × 76 mm . Levereras med 5 års garanti .
| SKU | SLI027020NW_PW |
|---|---|
| Light Colour | K4000 |
| Wattage | 30W |
| Minimale aankoop | 1 Stycke |
| Monteringshål | 60 mm |
| Afmeting | 423x109x76 mm |
| voorraad | 4 dagar |
| Vikt | 0.730000 |
| Voltage | 220V |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40° |
| Lumen | 3600 |
| Incl. Driver | Ja |
| Ip | IP65 |
| Kwh/jaar | 60 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Beam Angle | 140 / 85 ° |
| Warranty | 5 år |
| Behuizing | Aluminium och PC |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 50 000 timmar |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Produktens färg | Svart |






