Stadionbelysning LED 240 Watt Bridgelux Chip 240L/W 40º strålkastare
-
5 år -
300x250x330mm -
240 Lm/W -
240W -
IP65 Utomhus
- Kategorier:
LED-strålkastare/stadionbelysning Bridgelux Chip - 240W 240Lm/W - 40º
OBSERVERA!: Denna produkt kräver montering. Se databladet för monteringsanvisningar.
LED-strålkastare/stadionbelysning:
Denna lampa är speciellt framtagen för att belysaidrottsplatser som padelbanor, tennisbanor, fotbollsplaner, idrottshallar, ridbanor etc.
Eftersom lysdioderna är utrustade med bländfritt glas kan idrottaren titta in i ljuset under spelet utan att bli bländad. Höljet är tillverkat av aluminium och lamporna kan justeras oberoende av varandra. Lampan kan fästas på det monterade järnfästet.
Ljusflöde:
Denna lampa har en strömförbrukning på 240 watt och en ljusstyrka på 240 Lm/W.
Lamporna är oberoende justerbara för önskad(e) ljusvinkel(ar).
Ljusa färger:
Finns i K3000 , K4000 och K6000. Du kan välja rätt färg med produkten. Om din färg inte finns med i listan är den slut i lager. Vänligen kontakta oss angående leveranstid, helst via e-post: info@dimay.com
Lamporna är oberoende justerbara för önskad(e) ljusvinkel(ar).
Denna lampa finns även i kraftigare versioner; vänligen kontakta oss för möjligheterna.
| SKU | XT12751 |
|---|---|
| Wattage | 240W |
| Minimum Order | 1 |
| Afmeting | 300x250x330mm |
| Vikt | 6.000000 |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20°C ~ +55°C |
| Lumen | 240 Lm/W |
| Incl. Driver | Ja |
| LED Type | SMD 5050-12D BRIDGELUX CHIP 2240 BXCD DS-C47 |
| Ip | IP65 Utomhus |
| Kwh/jaar | 480w |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Ute |
| Beam Angle | 40º |
| Warranty | 5 år |
| Behuizing | Aluminium och PMMA |
| Energielabel | A++ |
| Lifetime [h] | 50 000 |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | 70 |

