LED-strålkastare 100W IP65 – Energieffektiv utomhuslampa för trädgård och fasad
SKU
542B
Endast %1 kvar
-
4 dagar -
2 år -
L 251 x W 207 X L 26mm -
8000L -
100W -
IP65
- Kategorier:
- LED-bygglampor
- Byggbelysning
- Utlopp
LED-strålkastaren 100W IP65 är den perfekta lösningen för alla som letar efter kraftfull och hållbar utomhusbelysning . Tack vare sin moderna svarta design och kompakta mått passar denna LED-utomhuslampa enkelt in i alla trädgårdar, fasader, uppfarter eller parkeringsplatser. Med en ljusstyrka på 87 lumen , en strålvinkel på 100° och ett CRI på 70 ger denna LED-utomhusstrålkastare ett starkt och pålitligt ljus.
IP65-klassningen garanterar att lampan är helt dammtät och vattentät, perfekt för alla väderförhållanden. Installationen är enkel tack vare den 40 cm långa nätsladden . Denna LED-bygglampa levereras med 2 års garanti , så du är säker på kvalitet och hållbarhet.
| SKU | 542B |
|---|---|
| Wattage | 100W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 100 kWh/1000h |
| Frequency | 50Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 8000L |
| Beam Angle | 120º |
| Te gebruiken bij temp. | -20°C–+40°C |
| Lifetime [h] | 25 000 timmar |
| Behuizing | Aluminium och glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produktens färg | Svart |
| Afmeting | L 251 x W 207 X L 26mm |
| Minimale aankoop | 1 Stycke |
| Vikt | 0.947000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 4 dagar |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Ja |
| LED Type | Epistar 200 SMD5730 |
| Kwh/jaar | 140 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Energielabel | A++ |
| Certificate | CE / RoHS / TÜV |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 26 |
| Cri | 70 |
Write Your Own Review




