LED-panel 60x60cm bakgrundsbelyst K4000 40W 100L/W inkl. flimmerfri drivrutin
-
1–2 dagar -
3 år -
59.5 x 59.5cm -
100 l/vecka -
48W -
IP20
- Kategorier:
LED-panel 60x60cm med Epistar SMD 4014-chip lämplig för:
Infällda, utanpåliggande och nedpendlade undertak levereras inklusive driver.
Denna LED-panel (bakgrundsbelysning) har en annan konstruktion än en vanlig LED-panel.
Strukturerad enligt följande:
• Ramen består av en plastbehållare med en höjd på 25 mm.
• Lysdioderna är monterade fördelade inuti lådan.
• Botten försedd med en opalplastplatta.
• Kanterna är avslutade med en vit aluminiumlist.
• Förare ingår.
Fördelar:
• Mindre material behövs, därför billigare.
• Ramen är mycket stabilare och vrider sig inte.
• Vid fel är lysdioderna enkla att byta ut.
• Lättare i vikt.
• Gulnar inte och den vita opalplattan är lätt att rengöra.
Ljusflöde:
Denna LED-panel har en strömförbrukning på 48watt och en ljusstyrka på 100 lumen per watt.
Du kan byta ut din gamla lysrörsarmatur (4x18 Watt) 1-till-1 med denna LED-panel och uppnå minst samma ljusflöde. Finns i K3000 ,K4000 och K6000.
| SKU | 1241WH-K4000 |
|---|---|
| Light Colour | K4000 |
| Wattage | 48W |
| Minimum Order | 1 |
| Afmeting | 59.5 x 59.5cm |
| Dikte (in_mm) | 25 |
| voorraad | 1–2 dagar |
| Vikt | 2.500000 |
| Aansluiting | LED-drivare |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20°C–+50°C |
| Lumen | 100 l/vecka |
| Incl. Driver | Ja |
| LED Type | Epistar SMD4014 |
| Ip | IP20 |
| Kwh/jaar | 96 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Inne |
| Beam Angle | 120 |
| Warranty | 3 år |
| Behuizing | Vit Ram |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 50000 |
| Certificate | CE / RoHS / TÜV |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | 80 |

