LED-lysrörsarmatur/Trippeltålig 60W 150cm 100L/w IP 65 (1 anslutningspunkt)
-
1–2 dagar -
2 år -
1500mm -
120 l/v -
50W -
IP65
- Kategorier:
- LED-ljuskällor
Industriell LED-lampa:
Den IP65 vattentätaLED-lysrörsarmaturen är en industriell LED- lampa som levereras komplett, inklusive ett monterat driver, en 40 cm nätsladd och 2 LED-remsor .
Lampans framsida är tillverkad av brandsäkert material (PC) och har en brandmotståndsklassning på V0, med perfekt slagtålighet, god seghet och kan böjas 180 grader utan att rivas sönder. Lampans baksida är konstruerad exakt som framsidan, men med en tätningsram av silikongummi för perfekt tätning.
Ljusflöde:
Denna LED-lysrörsarmatur har en strömförbrukning på 50 watt och en ljuseffekt på 120 L/W.
Ljusa färger:
Finns i K3000 , K4000 och K6000. Du kan välja rätt färg med produkten. Om din färg inte finns med i listan är den slut i lager. Vänligen kontakta oss angående leveranstid, helst via e-post: info@dimay.com
Montering:
Lampan är enkel att montera i tak eller på vägg med hjälp av de medföljande metallfästena och ansluts enkelt med en nätsladd på +/- 40 cm. Lampan är tillverkad av olika skyddande material. LED-lysrörsarmaturen är vattentät, dammtät, korrosionsbeständig och har en skyddsklassning IP65 .
Användningsområden för Tri-proof LED-lampan:
På grund av sin skyddande funktion används den ofta i fabriker, lager, underjordiska parkeringsgarage, maskinrum, tunnlar, textilfabriker, läkemedelsfabriker, livsmedelsfabriker, bensinstationer etc. Armaturen kan även användas utomhus och i fuktiga utrymmen.
Pris:
Vi köper våra produkter direkt från fabriken och utan mellanhänder. Det är därför vi kan erbjuda våra produkter till mycket konkurrenskraftiga priser.
Om du behöver större kvantiteter eller är återförsäljare, vänligen kontakta oss KLICKA HÄR.
| SKU | 8030B |
|---|---|
| Wattage | 50W |
| Minimum Order | 1 |
| Afmeting | 1500mm |
| Dikte (in_mm) | 80mm |
| voorraad | 1–2 dagar |
| Vikt | 3.500000 |
| Aansluiting | LED-drivare |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20°C–60°C |
| Lumen | 120 l/v |
| Incl. Driver | Ja |
| LED Type | Epistar 360 st SMD2835 |
| Ip | IP65 |
| Kwh/jaar | 100 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Beam Angle | 120 |
| Warranty | 2 år |
| Behuizing | Aluminium |
| Energielabel | A++ |
| Lifetime [h] | 50000 |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | 80 |

