GU10 Smartlampa 10W AR111 SMD Vit 30° CCT+DIMM Wi-Fi/BT
SKU
WOJ+14512
114,59 kr 94,70 kr
5702 I lager
-
4 dagar -
2 år -
110x70mm -
1050 -
10W -
IP20
- Kategorier:
- Smarta LED-lampor
- GU10
- LED AR111
Installation av smart LED-spotlight (AR111 GU10)
Denna lampa är en smart LED-spotlight som drivs med 230 volt och är enkel att styra med en app på din telefon. Du behöver inga tekniska kunskaper – installationen är snabb och enkel.
Vad du behöver:
- En armatur (spotlight) med en GU10-armatur
- 230V strömförsörjning (standard nätspänning)
- En smartphone (Android eller iPhone)
- WiFi-nätverk (2,4 GHz)
Installation:
- Stäng av strömmen för din säkerhet.
- Sätt i lampan i GU10-armaturen (sätt i och vrid ett kvarts varv).
- Slå på strömmen igen.
- Ladda ner appen till din telefon:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuya.smart
iPhone: https://apps.apple.com/app/smart-life-smart-living/id1034649547
- Öppna appen och skapa ett konto om det behövs.
- Sätt lampan i parningsläge (vanligtvis genom att slå på/av lampan några gånger tills den börjar blinka).
- Lägg till lampan i appen och anslut den till ditt WiFi.
Användning:
Efter installationen kan du enkelt använda din telefon för att:
- Tända och släcka ljuset
- Dimma ljuset
- Justera ljusets färg (från varmt till kallt vitt)
- Ställa in automatiska scheman (t.ex. slå på automatiskt på kvällen)
Viktigt:
- Väggströmbrytaren måste alltid vara påslagen för att styra ljuset via appen
- Använd inte en traditionell dimmer, eftersom det kan orsaka störningar
Inom några minuter har du full kontroll över din belysning – enkelt, smart och bekvämt.
| SKU | WOJ+14512 |
|---|---|
| Light Colour | K3000 - K5800 |
| Wattage | 10W |
| Minimale aankoop | 1 Stycke |
| Afmeting | 110x70mm |
| Diameter | 110 mm |
| Aantal | Minimiköp 5 stycken |
| voorraad | 4 dagar |
| Vikt | 0.090000 |
| Voltage | 220V |
| Aansluiting | GU10 |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lumen | 1050 |
| Incl. Driver | Ja |
| Ip | IP20 |
| Kwh/jaar | 20 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Beam Angle | 30° |
| Warranty | 2 år |
| Behuizing | Plast |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 17000 timmar |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | SMART |
| Cri | >80 |
| Produktens färg | Vit |
Write Your Own Review


