LED High Bay UFO 100w sensor (tillval) 150L/W IP65
-
4 dagar -
5 år -
308 x 308 x H181mm -
150 l/vecka -
100W -
IP65
- Kategorier:
- 100 Watt LED UFO High Bay
LED High Bay UFO 100W – 150 lm/W – IP65 (valfritt med sensor)
Denna högkvalitativa 100W LED High Bay UFO-lampa är den perfekta lösningen för effektiv belysning av stora utrymmen som lager, industrihallar, verkstäder och andra industriella miljöer. Med en hög ljuseffekt på inte mindre än 150 lumen per watt levererar denna lampa kraftfullt och starkt ljus, medan energiförbrukningen förblir låg (cirka 200 kWh per år).
Lampan har en kompakt, robust design med en diameter på 308 mm och en höjd på 181 mm, och är tillverkad av hållbart aluminium och polykarbonat (PC). Tack vare IP65-klassningen är denna High Bay helt damm- och vattentät, vilket gör den lämplig för både inomhus- och utomhusbruk och motståndskraftig mot hårda förhållanden och temperaturer från -40°C till +40°C.
Denna UFO-lampa kan användas som standardbelysning, men kan valfritt uppgraderas med en sensor (ingår ej). Denna sensor gör att lampan tänds automatiskt, vilket ger ytterligare energibesparingar och enkel användning.
Lampan drivs med 220V och levereras med ett driver och en ljuskälla. Den har högkvalitativa SMD3030 Philips LED-chip, har ett färgåtergivningsindex (CRI) på >80 och en bred spridningsvinkel på 90°, vilket säkerställer en jämn ljusfördelning. Lampan är inte dimbar och ansluts via en nätsladd på cirka 110 cm.
Med en livslängd på inte mindre än 50 000 timmar och en energiklass på A+++ är denna LED High Bay ett hållbart och pålitligt val. Dessutom är produkten CE- och RoHS-certifierad och har 5 års garanti.
Lampan levereras i en låda med 4 enheter, med en minsta beställning på en låda. Leveranstiden är cirka 3 dagar.
| SKU | 90052 |
|---|---|
| Wattage | 100W |
| Minimale aankoop | 1 låda ( 4 Stycke ) |
| Afmeting | 308 x 308 x H181mm |
| Dikte (in_mm) | 181 mm |
| Diameter | 308 mm |
| Aantal | Låda (4 st.) |
| voorraad | 4 dagar |
| Vikt | 2.200000 |
| Voltage | 220V |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 110cm |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -40 ~ +40°C |
| Lumen | 150 l/vecka |
| Incl. Driver | Ja |
| LED Type | SMD3030 Philips |
| Ip | IP65 |
| Kwh/jaar | 200 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Beam Angle | 90° |
| Warranty | 5 år |
| Behuizing | Aluminium och PC |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 50 000 |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | >80 |
| Produktens färg | Svart |






