-
2–3 dagar -
5 år -
Ø255*H 162mm -
150 l/vecka -
100W -
IP65
- Kategorier:
- 100 Watt LED UFO High Bay
- LED-hög bay
UFO LED High Bay: 100 Watt IP65 lämplig för:
Binnen en Buiten används främst i höga industrihallar där lysrörsbelysningen är otillräcklig (4 meter och mer), utrustad med en Moso Driver och Philips SMD.
Ljusflöde:
Denna UFO LED High bay har en strömförbrukning på 100 watt och en ljuseffekt på 150 L/W.
Finns i K4000 och K5000; du kan välja rätt färg med produkten.
Om en ljus färg inte listas med produkten är den slut i lager.
Avsluta och vad man ska se upp med:
Våra UFO LED High bays är utrustade med extra kylflänsar ; som ett resultat kyls UFO:n exceptionellt bra, lysdioderna förblir svalare och din UFO High bay LED har en mycket längre livslängd!
Många LED-produkter erbjuds på internet med få kylflänsar eller dålig värmeavledning, vilket gör att dina LED-lampor överhettas och förkortar produktens livslängd avsevärt.
Vår UFO High Bay LED är IP65 vattentät och kan användas både inomhus och utomhus.
Upptill är UFO:n utrustad med en avtagbar järnögla som den kan fästas i, vilket gör installationen enkel och smidig.
| SKU | 6005B |
|---|---|
| Wattage | 100W |
| Minimale aankoop | 1 låda ( 7 Stycke ) |
| Minimum Order | 8 |
| Afmeting | Ø255*H 162mm |
| Dikte (in_mm) | 162 mm |
| Diameter | 255 mm |
| Aantal | Låda (8 st.) |
| voorraad | 2–3 dagar |
| Vikt | 1.560000 |
| Voltage | 220V |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -40 till +60°C |
| Lumen | 150 l/vecka |
| Incl. Driver | Moso Driver |
| LED Type | SMD3030 Philips |
| Ip | IP65 |
| Kwh/jaar | 200 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Beam Angle | 90° |
| Warranty | 5 år |
| Behuizing | Aluminium |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 50 000 |
| Certificate | CE / RoHS / TÜV |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | Ra>80 |
| Produktens färg | Svart |




