LED-strålkastare för byggarbetsplatser 250w 120L/W IP66
-
1–2 dagar -
3 år -
380*250*30mm -
120 l/vikt -
250W -
IP66
- Kategorier:
- LED-bygglampor
Professionell bygglampa - strålkastare:
Floodlight är det engelska ordet för bygglampa.
Denna LED-bygglampa levereras inklusive ett monteringsfäste i metall och en anslutningssladd på +/- 0,30 cm.
Ljusflöde:
LED-strålkastaren - Bygglampa har en strömförbrukning på 250 watt och en ljuseffekt på 120L/w.
Finns i K3000, K4000 ochK6000; du kan välja rätt färg med produkten.
Kvalitet:
Våra LED-strålkastare - byggarbetslampor är tillverkade av ett svart aluminiumhölje och frontglaset består av säkerhetsglas.
LED-bygglampan (strålkastare) kan användas både inomhus och utomhus; strålkastarna levereras som standard med IP66-klassning (vattentät).
Våra LED-strålkastare - Byggbelysning är lämpliga för:
Våra byggbelysningar/strålkastare från 10-50 watt används ofta för att belysa trädgårdar, såsom träd, buskar och uppfarter.
Tyngre versioner på mer än 50 watt används för att belysa större områden som idrottsplatser, tennisbanor och parkeringsplatser, men även inomhus som verkstäder, garage och industrihallar.
| SKU | 538B |
|---|---|
| Wattage | 250W |
| Minimum Order | 1 |
| Afmeting | 380*250*30mm |
| Dikte (in_mm) | 125 |
| voorraad | 1–2 dagar |
| Vikt | 6.000000 |
| Voltage | 220V |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20°C–+60°C |
| Lumen | 120 l/vikt |
| Incl. Driver | Ja |
| LED Type | Epistar 2835 |
| Ip | IP66 |
| Kwh/jaar | 500 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Beam Angle | 120º |
| Warranty | 3 år |
| Behuizing | Aluminium |
| Energielabel | A++ |
| Lifetime [h] | 50000 |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | 75 |









