LED-bygglampa 50W IP65 – Kraftfull vit utomhuslampa, energieffektiv och hållbar
-
4 dagar -
2 år -
176x137x25 mm -
86 lm/W -
50W -
IP65
- Kategorier:
- LED-bygglampor
- Byggbelysning
50W IP65 LED-bygglampan är en kraftfull och energieffektiv lösning för både inomhus- och utomhusbelysning. Med sitt moderna hölje i vit aluminium och glas har denna lampa ett elegant utseende och är lämplig för tillämpningar som trädgårdar, fasader, uppfarter eller verkstäder.
Med en ljusstyrka på 86 lumen per watt och en strålvinkel på 100° sprider lampan ett starkt ljus över ett brett område. Tack vare ett CRI på 80 återges färgerna naturligt och exakt. SMD LED-tekniken och den drivlösa designen garanterar en lång livslängd på inte mindre än 17 000 timmar.
Bygglampan är IP65-certifierad, helt damm- och stänkskyddad, och tål temperaturer från -20°C till +40°C. Den är enkel att installera med en ±40 cm nätsladd och levereras med en ljuskälla.
Med en vikt på 500 gram och kompakta mått (176x137x25 mm) är lampan praktisk och mångsidig. Dessutom får du 2 års garanti, vilket garanterar kvalitet och tillförlitlighet.
| SKU | 514W |
|---|---|
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 50 kWh/1000h |
| Frequency | 50Hz |
| Lumen | 86 lm/W |
| Beam Angle | 100º |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lifetime [h] | 17000 timmar |
| Behuizing | Aluminium och Glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produktens färg | Vit |
| Afmeting | 176x137x25 mm |
| Minimale aankoop | 1 Stycke |
| Vikt | 0.500000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 4 dagar |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Utan drivrutin |
| LED Type | SMD-skivor |
| Kwh/jaar | 100 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 25mm |
| Cri | 80 |





