LED-bygglampa 50W IP65 – Kraftfull utomhuslampa svart, energieffektiv och hållbar
-
1–2 dagar -
2 år -
177x152x25 mm -
4000 -
50W -
IP65
- Kategorier:
- LED-bygglampor
- Byggbelysning
50W IP66 LED-bygglampan är en kraftfull och energieffektiv lösning för både inomhus- och utomhusbelysning. Med sitt moderna svarta aluminium- och glashölje har denna lampa ett robust utseende och är lämplig för tillämpningar som trädgårdar, fasader, uppfarter eller verkstäder.
Med en ljusstyrka på 86 lumen per watt och en strålvinkel på 100° sprider lampan ett starkt ljus över ett brett område. Tack vare ett CRI på 75 återges färgerna naturligt. Epistar SMD2835 LED-tekniken med integrerat drivdon garanterar en lång livslängd på inte mindre än 17 000 timmar.
Bygglampan är IP66-certifierad, helt damm- och vattentät och tål temperaturer från -20°C till +40°C. Den är enkel att installera med en ±40 cm nätsladd och levereras med en ljuskälla.
Med en vikt på 448 gram och kompakta mått (176x137x25 mm) är lampan praktisk och mångsidig. Dessutom får du 2 års garanti, vilket garanterar kvalitet och tillförlitlighet.
| SKU | 514B |
|---|---|
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 50 kWh/1000h |
| Frequency | 50Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 4000 |
| Beam Angle | 120º |
| Te gebruiken bij temp. | -20 / +40 ° |
| Lifetime [h] | 25 000 timmar |
| Behuizing | Aluminium och glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produktens färg | Svart |
| Afmeting | 177x152x25 mm |
| Minimale aankoop | 1 Stycke |
| Vikt | 0.365000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 1–2 dagar |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Ja |
| LED Type | Epistar SMD2835 |
| Kwh/jaar | 100 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Energielabel | A++ |
| Certificate | CE / RoHS / TÜV |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 25mm |
| Cri | 75 |










