LED-bygglampa 30W IP65 – Kompakt utomhuslampa vit, energieffektiv och hållbar
-
4 dagar -
2 år -
141x107x25 mm -
83 lm/W -
30W -
IP65
- Kategorier:
- LED-bygglampor
- Byggbelysning
30W IP65 LED-bygglampan är en kompakt och energieffektiv lösning för både inomhus- och utomhusbelysning. Med sitt moderna hölje i vit aluminium och glas har denna lampa ett elegant utseende och är lämplig för olika tillämpningar som trädgårdar, fasader, uppfarter eller verkstäder.
Med en ljusstyrka på 83 lumen per watt och en strålvinkel på 100° sprider lampan ett starkt ljus över ett brett område. Tack vare ett CRI på 70 återges färgerna naturligt. SMD LED-tekniken och den drivlösa designen garanterar en lång livslängd på inte mindre än 17 000 timmar.
Bygglampan är IP65-certifierad, helt damm- och stänkskyddad, och tål temperaturer från -20°C till +40°C. Den är enkel att installera med en ±40 cm nätsladd och levereras med en ljuskälla.
Med en vikt på endast 309 gram och kompakta mått (141x107x25 mm) är lampan praktisk och mångsidig. Dessutom får du 2 års garanti, vilket garanterar kvalitet och tillförlitlighet.
| SKU | 506W |
|---|---|
| Wattage | 30W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 30 kWh/1000h |
| Frequency | 50Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 83 lm/W |
| Beam Angle | 100º |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lifetime [h] | 17000 timmar |
| Behuizing | Aluminium och Glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produktens färg | Vit |
| Afmeting | 141x107x25 mm |
| Minimale aankoop | 1 Stycke |
| Vikt | 0.309000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 4 dagar |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Utan drivrutin |
| LED Type | SMD-skivor |
| Kwh/jaar | 60 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 25mm |
| Cri | 70 |





