LED-bygglampa 100W IP65 – Kraftfull vit utomhuslampa, energieffektiv och hållbar
-
4 dagar -
2 år -
251x207x26 mm -
87 lm/W -
100W -
IP65
- Kategorier:
- LED-bygglampor
- Byggbelysning
100W IP65 LED-bygglampan är en kraftfull och energieffektiv lösning för både inomhus- och utomhusbelysning. Med sitt moderna hölje i vit aluminium och glas har denna lampa ett elegant utseende och är lämplig för tillämpningar som trädgårdar, fasader, parkeringsplatser eller verkstäder.
Med en ljusstyrka på 87 lumen per watt och en strålvinkel på 100° sprider lampan ett starkt ljus över ett brett område. Tack vare ett CRI på 70 återges färgerna naturligt. Epistar SMD2835 LED-tekniken och den drivlösa designen garanterar en lång livslängd på inte mindre än 17 000 timmar.
Bygglampan är IP65-certifierad, helt damm- och stänkskyddad, och tål temperaturer från -20°C till +40°C. Den är enkel att installera med en ±40 cm nätsladd och levereras med en ljuskälla.
Med en vikt på endast 500 gram och kompakta mått (251x207x26 mm) är lampan praktisk och mångsidig. Dessutom får du 2 års garanti, vilket garanterar kvalitet och tillförlitlighet.
| SKU | 526W |
|---|---|
| Wattage | 100W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 100 kWh/1000h |
| Frequency | 50Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 87 lm/W |
| Beam Angle | 100º |
| Te gebruiken bij temp. | -20°C–+40°C |
| Lifetime [h] | 17000 timmar |
| Behuizing | Aluminium och glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produktens färg | Vit |
| Afmeting | 251x207x26 mm |
| Minimale aankoop | 1 Stycke |
| Vikt | 0.500000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 4 dagar |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Utan drivrutin |
| LED Type | Epistar SMD2835 |
| Kwh/jaar | 200 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 26mm |
| Cri | 70 |





