LED-bygglampa 100W IP65 – Grå utomhuslampa med antiglaslins, energieffektiv och 5 års garanti
-
4 dagar -
5 år -
264x218x35 mm -
100 lm/W -
100W -
IP65
- Kategorier:
- LED-bygglampor
- Byggbelysning
100W IP65 LED-bygglampan i grått är en högkvalitativ och energieffektiv lösning för både inomhus- och utomhusbelysning. Denna version har en speciell bländfri lins som fördelar ljuset jämnt och förhindrar irriterande bländning. Detta säkerställer större visuell komfort, ökad säkerhet och behagligare belysning vid långvarig användning.
Med sitt moderna grå aluminium- och PC-hölje har denna lampa ett robust och professionellt utseende, perfekt för tillämpningar som trädgårdar, fasader, parkeringsplatser eller verkstäder. Med en ljusstyrka på 100 lumen per watt och en strålvinkel på 85° levererar lampan ett kraftfullt och fokuserat ljus. Tack vare ett högt CRI på >80 återges färgerna naturligt och exakt. Den drivlösa LED-tekniken garanterar en extremt lång livslängd på inte mindre än 50 000 timmar.
Bygglampan är IP65-certifierad, helt damm- och stänkskyddad, och tål temperaturer från -20°C till +40°C. Den är enkel att installera med en ±40 cm nätsladd och levereras med en ljuskälla.
Med en vikt på 850 gram och måtten 264 x 218 x 35 mm är denna lampa kraftfull och hållbar. Dessutom får du 5 års garanti, vilket garanterar kvalitet och tillförlitlighet.
| SKU | 541G |
|---|---|
| Wattage | 100W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 100 kWh/1000h |
| Frequency | 50Hz |
| Lumen | 100 lm/W |
| Beam Angle | 85° |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40° |
| Lifetime [h] | 50000 timmar |
| Behuizing | Aluminium och PC |
| IK | 08 |
| Ip | IP65 |
| Produktens färg | Grå |
| Afmeting | 264x218x35 mm |
| Minimale aankoop | 1 Stycke |
| Vikt | 0.850000 |
| Warranty | 5 år |
| voorraad | 4 dagar |
| Aansluiting | Nätkabel +/- 40cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Utan drivrutin |
| Kwh/jaar | 200 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Använd inomhus och utomhus |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 35mm |
| Cri | >80 |






